PBS Kids Schedule

November, 2019
  S M T W Th F S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
December, 2019
  S M T W Th F S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Sunday, May 30, 2010

Time
Show
12 a.m.
Arthur Muffy's Soccer Shocker/Brother, Can You Spare A Cl
12:30 a.m.
Wordgirl A Vote For Becky/Class Act
1 a.m.
Electric Company Fromage Here To Eternity
1:30 a.m.
Fetch! With Ruff Ruffman Doggie Duties
2 a.m.
Arthur Muffy's Soccer Shocker/Brother, Can You Spare A Cl
2:30 a.m.
Martha Speaks Martha Plays Favorites/Martha And The Doggie Lover
3 a.m.
Curious George A Bridge To Farm/Monkey Fever
3:30 a.m.
Sid the Science Kid The Perfect Pancake
4 a.m.
Super Why! Little Bo Peep
4:30 a.m.
Dinosaur Train Kenny Kentrosaurus/Don And The Troodons
5 a.m.
Make Way For Noddy The Flower Thief/Googleberry Moon
5:30 a.m.
Mister Rogers' Neighborhood Ella Jenkins & Hand Rhythm Games
6 a.m.
Sesame Street Squirmadega Car Race
7 a.m.
Between The Lions Bein' With You This Way & How To Be
7:30 a.m.
Barney & Friends The Sword In The Sandbox, A Storybook Adventure
8 a.m.
Caillou Springtime!
8:30 a.m.
9 a.m.
Make Way For Noddy The Flower Thief/Googleberry Moon
9:30 a.m.
Mama Mirabelle's Home Movies Curtain Up!/Listen Up!
10 a.m.
Arthur The Boy Who Cried Comet/Arthur And Los Vecinos
10:30 a.m.
Big Green Rabbit Big Green Hop
11 a.m.
Word World Runaway O/Happy Birthday, Dog!
11:30 a.m.
Peep and the Big Wide World/Pocoyo There's No Place Like Home/Flipping Newton/Pocoy
12 p.m.
1 p.m.
Curious George Curious George, Spy Monkey/Castle Keep
1:30 p.m.
Sid the Science Kid No More Changes
2 p.m.
Super Why! The Emperor's New Clothes
2:30 p.m.
Dinosaur Train Pteranodon Family World Tour/Gilbert The Junior
3 p.m.
Scigirls Digging Archaeology
3:30 p.m.
Wunderkind Little Amadeus Magic In Salzburg
4 p.m.
Clifford the Big Red Dog Special Delivery/Ferry Tale
4:30 p.m.
5 p.m.
6 p.m.
Saddle Club Lisa's Choice - Part 1
6:30 p.m.
Wordgirl The Two-Brains Boogie/Field Day Fun With Robo-Tobe
7 p.m.
Arthur The Boy Who Cried Comet/Arthur And Los Vecinos
7:30 p.m.
Martha Speaks Skits On Ice/Martha's Steamed!
8 p.m.
Curious George Curious George, Spy Monkey/Castle Keep
8:30 p.m.
Sid the Science Kid No More Changes
9 p.m.
Super Why! The Emperor's New Clothes
9:30 p.m.
Dinosaur Train Pteranodon Family World Tour/Gilbert The Junior
10 p.m.
Cyberchase A Perfect Score
10:30 p.m.
Maya & Miguel Abuela Upmanship
11 p.m.
Curious George Curious George, Spy Monkey/Castle Keep
11:30 p.m.
Martha Speaks Skits On Ice/Martha's Steamed!
Arizona Public Media broadcast stations are licensed to the Arizona Board of Regents. Arizona Public Media and AZPM are registered trademarks of the Arizona Board of Regents.
The University of Arizona